Lajme

14 May 2018

Pasi Italia na votoi me 0 pikë në Eurovizion, Ermal Meta ka diçka për të thënë….

Përfundimi i natës finale të eurovizionit u shioqërua me shumë hatërmbetje mes shteteve për mënyrën e vlerësimit të tyre. Ajo çfarë gjithashtu na habiti ishte fakti që Italia votoi Shqipërinë me 0 pikë, ndërkohë që kjo e fundit i dha pikët maksimale. Duke qenë se konkurrenti i Italisë ishte me origjinë shqiptare ky vlerësim i jurisë italiane ndaj Shqipërisë ka qenë i papritur.

Por Ermal Meta ka vendosur ta shpjegojë këtë gjë nëpërmjet një postimi në Twitter, duke treguar se nuk ka ditur gjë dhe nuk e ka kuptuar këtë vlerësim.“Sinqerisht nuk i kuptoj 12 pikët e jurisë italiane. Unë do t’ja kisha dhënë të gjitha Shqipërisë. Zëri dhe intonacioni i Eugentit është mbreslënës”, ka shkruajtur ai.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com