Lajme

22 February 2019

Po me natyrën ç’patën?

Ditën e djeshme u organizua dita e dytë e protestës nga opozita kundër qeverisë aktuale rreth mesditës në kryeqytet, më konkretisht rreth e rrotull kryeministrisë.

Ditën e parë të protestës, pak ditë më parë pamë shkatërrimin e disa obiekteve nga protestuesit, ndërsa ditën e djeshme një detaj qeshark na ra në sy.

Reporterët e “TemA TV” kanë fotografuar protestuesit hipur mbi pemë dhe akoma s’e dimë arsyen.

Duket më bukur atje sipër?

Mendojnë se nga aty kryeministri i dëgjon më mirë ankesat?

Apo ndjejnë kënaqësi?

Aq sa duket qesharaka duket edhe e dhimbshme teksa në metropol mungesa e natyrës vihet re çdo ditë e më shumë, ato pak pemë që janë mundohen t’i shkatërrojnë, një gjest që më shumë se sa qesharak duket i turpshëm.

Theksojmë se ky artikull nuk ka lidhje me politikën, por me veprimet e protestuesëve.

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com