Lajme

10 February 2018

Publikohet në versionin audio “1000”, kënga e parë e Bleros me motive patriotike

Ashtu sikur kishin paralajmëruar Blero dhe Prygo kanë publikuar projektin e tyre më të ri muzikor. “1000” titullohet projekti i tyre muzikor i publikuar vetëm në versionin audio. Bëhet fjalë për një këngë me motive patriotike, e cila është punuar me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

“Kënga është punuar nga Prygo, Uki dhe Arsim Bunjaku, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar një reper i quajtur Tonic. Si këngë është realizuar para 2-3 viteve, por nuk e kanë gjetur asnjëherë momentin e duhur për ta publikuar.

Blero ka bërë të ditur se shumë shpejt do të publikojnë edhe klipin e kësaj kënge. Skenat e klipit janë xhiruar disa në Prizren, dhe disa në Brezovicë. Do të sjellë skena mjaft interesante, dhe veçantia e tij më e madhe, është se për herë të parë do të paraqitet edhe Tara.

Urime Kosovë 10 vjetori. out now #1000

Un post condiviso da bleromuharremi (@bleromuharremi) in data:

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com