Lajme

26 June 2017

Remy Ma i merr çmimin Nicki Minaj

|
By
|
0 Comment
|

Nga viti 2010 deri në vitin 2016, çmimi BET për Artistin më të mirë Hip-Hop femër i ka shkuar një femre. Vija shtatë-vjeçare e Nicki Minaj në këtë kategori përfundoi mbrëmë kur Remy Ma fitoi këtë çmim për 2017.Turma në teatrin Microsoft Theatre të Los Anxhelit i dha Bronks ritëm dhe ovacion të gjatë ndërsa ajo u ngjit në skenë për të pranuar çmimin e saj.
“Kam kaluar shumë. Për të gjithë që mendonin se nuk ka shanse të tjera, unë jam këtu për t’ju thënë se është një gënjeshtër”, tha Remy gjatë fjalimit të saj të pranimit.Që nga lirimi nga burgu në vitin 2014, Remy Ma u bashkua me aktorin e Love & Hip Hop dhe u bashkua me Fat Joe për bashkëpunim “All The Way Up”.Joe dhe Remy gjithashtu nxorrën albumin e përbashkët “Plata O Plomo” këtë vit.Përveç kësaj, Remy ka qenë e angazhuar dhe në diss-in me Minaj, e cila përfshinte edhe këngën “Shether”.Nicki Minaj, Cardi B, Young M.A dhe Missy Elliott ishin kandidatët e tjerë për çmimin më të mirë femër Hip-Hop Artist 2017.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com