Lajme

28 April 2018

Rita Ora mes lotësh kujton Aviciin në koncertin e saj

Ndarja nga jeta në mënyrë tragjike e DJ të njohur Avicii, tronditi të gjithë botën e muzikës. Ndër kolegët e tij që të prekur pas lajmit kujtuan momnetet e veçanta me të ishte edhe Rita Ora. Në shtator të vitit të kaluar këngëtarja me origjinë shqiptare dhe DJ patën një bashkëpunim që rezultoi mjaft i suksesshëm.

Për këtë arsye, Rita nuk mund ta harroj lehtë mikun dhe bashkëpunëtorin e saj, prandaj dhe në një koncert në Hollandë nuk mund të mos e kujtonte. Mes lotësh ajo foli për Avicii dhe më pas performoi në skenë këngën e tyre “Lonely Together”. Kjo ishte me të vërtetë një nga performancat më të ndjera dhe më emocionuese të Rita Orës.

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com