Lajme

11 January 2019

Rozana Radi vjen me një mesazh: “Mos ja lejoni kurre vetes te jeni nje opsion i nje burri”

Rozana Radi është një artiste e kompletuar.

Në çdo fushë në të cilën ajo ka marrë pjesë qoftë ajo këndim, aktrim, prezantim ka preferuar të sjellë tema të ndryshme sociale e problematika t ë cilat i hasim kudo.

Çdo këngë e saj përcjell forcë, inkurajim, dhe mesazhe tepër të forta si psh: “Ma thuaj ti”,  “Femër”,  “Ti s’ke zemër”, etj.

Në një postim të fundit ajo ka dhënë një mesazh mjaft domethënës për GRUAN.

View this post on Instagram

Sapo e pashe kete video me kaloj si nje film gjithe jeta ime. Mu kujtuan te gjitha “fytyrat” e jetes! Ne te gjitha jetet po te me kthenin perseri do zgjidhja te isha grua. Në fund të fundit, ne dinë mirë se suksesi apo dështimi varet vetëm nga vendimet qe ne marrin. Kam mësuar të mos i dëgjojnë mendimet e atyre që nuk kanë përvojën e duhur, por dëgjojnë vetëm ata, të cilëve u kame kërkuar një këshillë. Nuk kenaqen kurre me pak. Nuk kam frike qe zeri I im te degjohet. Nuk kane “nevoje”per nje burre per tu ngjitur ne karrjere. Jeta na ka mesuar te vazhdojme perpara dhe pse ka qene e veshtire. Mos ja lejoni kurre vetes te jeni nje opsion i nje burri.Dhe mos lejoni plaget qe keni marre ne jete te ju transformojne ne dike qe nuk jeni . #mathuajti #unejamgruaeforte #unengrihemperseri #mosudorezokurre #jetamimesoj

A post shared by ACTOR/SINGER/HOST/AUTHOR/ (@rozana_radi) on


Rozana Radi mbetet një nga figurat më inspiruese të showbizzit shqiptarë.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com