Lajme

11 June 2019

Ruani veshët, MCN Radio sugjeron ilaçin e shërimit

Ndërkohqë Luana Vjollca shëmtoi një nga perlat e muzikës shqiptare, “Moj bjondinë me sytë e zi”, ne në redaksi na kapi dëshira për t’u rikthyer pak në kohë, në vitet kur muzika nuk kishte humbur kuptimin.

Kolona Zanore e “Kur xhirohej një film”- nga Aleksandër Peçi:

E madhja Vaçe Zela – “Moj e bukura shqipëri”:

Luan Zhegu, Ledina Çelo & Osman Mula -“E doni dashurinë”- në festivalin e vitit 95 të muzikës:

Një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të dashurisë nga Manjola Nallbani – “Kur e humba 1 dashuri”:

Një duet rrënqethës nga Pirro Çako dhe Elsa Lila – “Diferenca je ti”:

Anita Bitri – “Dashuria e parë”:

Ishte hera e parë që një këngëtare shqiptare do të guxonte të dilte kaq e ekspozuar në trup dhe këtë e bëri Adelina Ismali me “100% zeshkane”:

Nëse jeni ndarë së fundmi ose para ca vitesh por e keni akoma mendjen tek ai, më mirë mos t’a dëgjoni Ardit Gjebrean me “Kur braktis atë që do”:

Kur Albëria ishte lozonjare 🙂

Erdha erdhaaaaa, mos ma mbyll derën…

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com