Lajme

11 February 2019

Suksesi i Duas në “Grammy Awards”, reagon Ramush Haradinaj

Dua Lipa u shpall fituese e dy çmimeve të rendësishme në “Grammy Awards 2019”, një sukses i padiskutueshëm ky për këngëtaren me Origjinë nga Kosova.

Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës ka reguar me anë të një postimi në Facebook lidhur me suksesin e Duas në këtë event çmimesh: “Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy Awards, Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. Urime Dua! Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd. RH”- shkruan kryeminsitri.

Dua u komentua gjithashtu për veshjet e saj në “Grammy”, e cila mund të përshkruhet vetëm me një fjalë: MAHNITËSE!

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com