Lajme

28 September 2016

The Game publikon videoklipin e “Pest Control” diss-it ndaj Meek Mill

Tashme lufta mes reperit kalifornian The Game dhe atij nga Filadelfia Meek Mill eshte perkeqesuar. Nuk dihet a eshte nje taktike e The Game per te shitur albumin e tij me te fundit, pasi dihet qe albumet e tjera i ka shitur duke pasur nje “lufte” me repera te tjere si psh 50 Cent, Young Buck, G Unit, Dr Dre etj. Megjithate duhet pranuar se kenga ‘Pest Control’ eshte nje diss i arrire sepse te sjell ndermend diss-et e legjendave te muzikes hip hop, dhe rrit produktivitetin e reperave.

_the-game-2015-jonathan-mannion-billboard-650 Meek Mill

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com