Lajme

17 May 2018

The Weeknd, Lider i Gjeneratës së Re sipas prestigjozes Time

Revista prestigjioze Time ka listuar Liderët e Gjeneratës së Re.

Si çdo herë bën parashikimet për ata që do të jenë bartës të së ardhmes në muzikë, sport, kulturë dhe fusha të tjera.
Në listë janë 10 personazhe nga të tri këto fusha, ku spikat The Weeknd, superylli i muzikës RnB i cili është shndërruar në një sensacion.

Prezencën në këtë listë këngëtari e bëri të ditur në rrjetin social Instagram.
Në mesin e yjeve tjera që konsiderohen Liderë të Gjeneratës së Re.

Ndër emrat tjerë të përfshirë janë edhe Chris Long, Hou Yifan, Ariana Grande, Farida Ado, Adwoa Aboah, Anthony Boyle, Kerstin Forsberg, Sonita Alizadeh dhe Kevin Kunhert.

TIME 📸 : @micaiahcarter

A post shared by The Weeknd (@theweeknd) on

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com