Lajme

10 July 2018

U arrestua pasi kërceu nën ritmet e “Bon Bon”, Era Istrefi mbron publikisht vajzën iraniane

Arrestimi i një vajze të re në Iran, për shkak të publikimit të disa videove të kërcimit pa shami, nuk është pritur mirë as nga këngëtarja Era Istrefi.

18-vjeçarja Mahi Maedeh kishte rreth 600 mijë ndjekës dhe kishte publikuar rreth 300 video, ku shfaqej teksa kërcente nën ritmet e muzikës iraniane dhe perëndimore.

Një fushatë për mbrojtjen e saj nën hashtagun “Kërcimi nuk është krim”, është shpërndarë gjerësisht në profilet të emrave të njohur të ekranit. Pjesë e kësaj fushate është bërë edhe këngëtarja Era Istrefi, e cila i del në mbrojtje vajzës përmes këtij postimi:

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com