Lajme

11 December 2018

Vazhdon protesta e studentëve, ja disa nga pankartat më interesante të tyre

Mijëra studentë kanë dalë në protestë përpara Ministrisë së Arsimit ditën e sotme. Përveç natyrës paqësore, ajo që pikas në protesta janë pankartat e ndryshme të cilat kanë bërë xhirron e rrjetit.
Ata pasi kaloi ora 16:00, zgjodhën të drejtohen për tek rrethrrotullimi i “Zogut të Zi” ku edhe po vazhdojnë protestën paqësore. NUk dihet si do të jetë vazhdimësia e kësaj ngjarje dhe kush do të “dorëzohet” i pari, kryeministri Edi Rama apo studentët e pakënaqur.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com