Lajme

11 February 2019

Will Smith si “Aladdin” në filmin e ri!

Ditën e djeshme “Disney” publikoi trailerin e dytë të filmit “Aladdin”, ku shihet Will Smith në rolin e Xhindit.

Filmi i animuar i dashur nga të vegjël e të mëdhenj, i përshtatur në shumë forma nga përralla origjinale, pjesë e librit “Njëmijë e një net”, tani do të vijë sërish në ekran, por me personazhe realë.

Ky film me regjisor Guy Ritchie vjen me rastin e 25-vjetorit skenik të tij dhe do ta ketë premierën botërore më 24 maj të vitit 2019.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com