Lajme

25 July 2017

Yjet e ‘Despacito’ akuzojnë presidentin venezuelas, se u përdori këngën për përfitime politike

|
By
|
0 Comment
|

Këngëtarët e hitit global ”Despacito” kanë sulmuar presidentin e Venezuelës, duke e akuzuar atë për përdorimin e këngës së tyre për përfitime politike.Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro, paraqiti një version të përpunuar të ”Despacito” gjatë shfaqjes së tij televizive javore të dielën.Tekstet e ripunuara promovuan planet e tij për një asamble të re qytetare të diskutueshme, e cila do të zgjidhet të dielën për të rishkruar kushtetutën.Yjet e Porto Rico, Luis Fonsi dhe Daddy Yankee janë zemëruar me këtë gjë.
Presidenti u pa që fluturoi së bashku me remix, pasi audienca e tij vallëzonte.
“Thirrja jonë në Asamblenë Kushtetuese vetëm kërkon të bashkojë vendin … Despacito!” Shkoni tekstet e reja, ka pohuar ai.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com